تبلیغات
نان مزرعه - نان صنعتی چیست؟

نان صنعتی چیست؟

نان صنعتی چیست؟

 

 


 

 

نان صنعتی چیست؟

 

 

 


 

نان صنعتی اصطلاحی است که مردم را به یاد دستگاههای دوار تولید نان می اندازد که در جامعه به نام نان ماشینی مشهور شد . بعضی از افراد با توجه به اینکه تصور می کردند دولت برای تسریع در پخت نان آن هم با کیفیت نا مطلوب این دستگاهها را حمایت می کند ، لفظ « نان متری » و « فتوکپی» را برای این گونه نان ها بکار می برند و به هر حال استقبالی از آن ها بعمل نیامد .

 

 

 

اما اگر واقعأ در پروسه تولید نان بخواهیم از صنعت نان  کمک بگیریم ، به نانی باید نان صنعتی بگوییم که از ابتدای خط تولید که آرد وارد سامانه می شود تا انتها که بسته بندی است ، تقریبا بدون دخالت دست انجام می شود .

 

 

 

در بعضی از واحد های پیشرفته کوچک تولید نان های حجیم نیز، ابتکارات و خلاقیت هایی به کار برده اند مثل: استفاده از سبوس ، مخلوط کردن با آرد جو ، استفاده از آرد کامل گندم ، اضافه کردن پروتیین سویا و حتی استفاده از انواع سبزی که موجب شده مشتریان را راضی نگه دارند و مصرف کننده حق انتخاب داشته باشد . معمولأ این نوع نان انتخاب شده توسط مشتری، ضایعاتی ندارد و به طور کامل مصرف می شود .

یکی از مشکلات دیگر در عرضه نان های حجیم یا فانتزی مشخص نبودن هویت تولیدکننده است . شاهد هستیم که نان ها در کیسه ای نایلونی بدون هیچگونه شناسنامه ای از محل تولید به مغازه ها ، رستوران ها ، هتل ها وحتی بیمارستان ها می روند . اگر چه در 2 تا 3 سال اخیر بعضی از این واحد ها بخشی از تولید خود را با شناسنامه در مغازه ها و خوار بار فروشی ها و سوپرها عرضه می کنند که متاسفانه گاهی تاریخ تولید یا انقضا روی آن درج نمی شود .

 

ارسال شده توسط sarbaz khoda [cb:post_cre ate_date] | نظرات ()

درباره سایت

مدیر سایت: sarbaz khoda

آمار سایت

بازدید کل :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :

نویسندگان

sarbaz khoda تعداد ارسال ها: 14

نظرسنجی

نظر شما در باره ی محصولات مزرعه چیست؟

تماس با ما